By | مارس 17, 2021

اگر استفاده شما از موبایل، استفاده ای عادی باشد احتمالا باتری موبایلتان حدود 4 سال عمر خواهد کرد! 

باتری موبایل برخلاف چیزی که بنظر می آید عمر تقریبا کوتاه دارند. نکته ناراحت کننده این است که مواردی وجود دارد که اگر آن ها را رعایت نکنید عمر مفید باتری بشدت کاهش میابد!  

در ادامه به چند مورد از مهم ترین عواملی که بر عمر مفید باتری تاثیر خواهند داشت اشاره می کنیم و خواهیم گفت باتری موبایل را از کجا خریداری کنید. 

 

گرما، بزرگ ترین دشمن باتری! 

بزرگ ترین دشمن باتری های یونی که در موبایل های امروزی استفاده می شود گرما است. گرما در عمر باتری های یونی بسیار تاثیر می گذارد و می تواند عمر مفید آن ها را نصف کند! 

  • تا حد ممکن سعی کنید موبایل را خنک نگه دارید. 
  • موبایل ها بصورت طبیعی هنگام استفاده گرم می شوند. پس در محیط هایی که دما بسیار بالا است سعی کنید از تلفن هوشمندتان استفاده نکنید. 
  • موبایل ها هنگام شارژ گرم می شوند و دمای باتری بالا می رود. به همین دلیل همواره توصیه می شود هنگامی که دستگاه به شارژ متصل است از آن استفاده نکنید. 

بازی های سنگین به دلیل استفاده زیاد از کارت گرافیک و پردازنده بشدت باعث گرم شدن باتری و دستگاه می شوند. به همین دلیل تا حد امکان از بازی های سنگین استفاده نکنید. 

برنامه های در حال اجرا را ببندید! 

بسیاری از افراد بعد از استفاده از برنامه ها آن ها را بصورت کامل نمی بندند. این کار باعث می شود برنامه ها همچنان در حال اجرا باشند و از باتری استفاده کنند. باز بودن تعداد زیادی برنامه باعث فشار بر باتری می شود و این موضوع تاثیر بسیار بدی بر سلامت آن خواهد داشت. 

نور صفحه را کم کنید! 

حتما شما هم کسانی را دیده اید که نور صفحه را تا آخرین درجه زیاد می کنند. نمایشگر یکی از قطعاتی است که خیلی از انرژی باتری استفاده می کند. روشنایی زیاد صفحه نمایش باعث استفاده چند برابر از باتری می شود. سعی کنید همیشه نور صفحه را متوسط نگه دارید. 

موبایل های سامسونگ توانایی روشنایی بیش از اندازه نمایشگر را دارند و اگر زیاد از این قابلیت استفاده کنید باتری سامسونگ موجود در دستگاه ممکن است آسیب ببیند. 

همچنین قابلیت Auto Brightness باعث استفاده زیاد از باتری می شود. استفاده از این قابلیت سنسور حساس به نور دستگاه را دائما روشن نگه می دارد و این امر موجب استفاده زیاد از باتری می شود. سعی کنید تا حد امکان این گزینه را خاموش نگه دارید. 

فقط از شارژر های استاندارد و اورجینال استفاده کنید! 

یکی از اصلی ترین مواردی که در تخریب باتری بسیار موثر است استفاده از شارژر های بی کیفیت و غیر اصل می باشد. این شارژر ها جریان های غیر استانداردی به باتری میفرستند و موجب داغ شدن بیش از اندازه آن می شوند. این موضوع حتی ممکن است باعث انفجار باتری و آسیب های جدی شود. برای خرید شارژر حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. پیشنهاد ما به شما دو فروشگاه اینترنتی fonishop.com و aliexpress.com است. که در ادامه به معرفی آنان می پردازیم. 

 

فروشگاه فونی شاپ (fonishop.com) 

یکی از بهترین و معتبرین ترین فروشگاه خرید لوازم جانبی موبایل فونی شاپ است. این فروشگاه به عرضه لوازمی مانند باتری، شارژر و دیگر لوازم جانبی موبایل می پردازد.  

فونی شاپ به مشتریان خود خدمات ویژه ای مانند تست یک هفته ای کالای خریداری شده را می دهد و خریداران می توانند در صورت نارضایتی کلا را پس فرستاده و تمام مبلغ آن را دریافت کنند. 

از ویژگی های فونی شاپ: 

  • قیمت مناسب و ارزان بودن کالا ها  
  • تنوع بسیار زیاد کالا ها 
  • ضمانت اورجینال بودن تمام کالا های موجود در وب سایت 
  • مهلت تست یک هفته ای  

شما برای خرید باتری لنوو، باتری اچ تی سی و دیگر باتری ها می توانید به این وب سایت https://fonishop.com  مراجعه کنید. 

فروشگاه علی اکسپرس (aliexpress.com) 

این فروشگاه یکی از معتبر ترین فروشگاه های دنیا و بزرگترین فروشگاه آنلاین در چین می باشد. برای خرید از این فروشگاه از داخل ایران ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. این وب سایت فیلتر است و تمام اجناس آن قیمت دلاری دارند. پس برای خرید از این وب سایت باید هزینه بسیار زیادی بپردازید. همچنین حداقل یک ماه طول می کشد کالا به دست شما برسد. 

https://aliexpress.com