By | دسامبر 27, 2017

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری مهریز گفت: کوهریگ مهریز به دلیل خاصیت‌هایی که از نور خورشید به دست می‌آورد، به مکان گردشگری درمانی برای مسافران تبدیل شده است.
علیرضا صمدیانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مهریز اظهار کرد: تفرجگاه کوه ریگ، تنها تپه شنی طبیعی استان با دارا بودن آثار متعدد تاریخی و مناظر بکر طبیعی در مهریز آماده میزبانی از مسافران نوروزی است.

درباره کوه ریگ

درباره کوه ریگ

وی افزود: کوه ریگ تلی از ماسه‌های تمیز و بدون خاک که به صورت تپه بسیار بزرگی در نزدیکی یکی از کوه‌های شهر مهریز قرار دارد، منطقه‌ای دیدنی که تفرجگاه بسیاری از مردم منطقه و کودکان است.
وی خاطرنشان کرد: تعطیلات عید نوروز این منطقه هر ساله میزبان جمعیت بسیار زیادی از گردشگران کشور است به طوری که سال گذشته میزبان نزدیک به 50 هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی بود.

رئیس میراث فرهنگی مهریز برج کبوتر خانه و آب انبار کوهریگ را از دیگر جاذبه‌های این مکان نام برد.
صمدیانی تصریح کرد: ریگ‌های این کوه به دلیل تابش مستقیم نور خورشید، داغ می‌شود و به دلیل ریگ بودن تپه، کوهنوردان را اغلب تا نیمی از پا در ریگ‌های داغ فرو می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل بسیاری از مردم معتقدند، داغی ریگ‌ها می‌تواند دردهای عضلانی پا و کمر را از بین ببرد که همین امر سبب شده سالانه تعداد زیادی از گردشگران از این منطقه به عنوان یک منطقه گردشگری درمانی استفاده کنند.
وی بیان کرد: کوه ریگ در طول سالیان طولانی و در چند صد سال پیش بر اثر وزش باد و جمع شدن توده‌های عظیمی از شن کنار یک کوه به وجود آمده و اکنون به یک منطقه تفریحی و ورزشی برای جوانان و خانواده‌ها تبدیل شده است.

منبع:درباره کوه ریگ

درباره کوه ریگ