By | دسامبر 27, 2017

 

 

طرز تهیه صبحانه چیا

مصرف دانه ی چیا در هر وعده غذایی مناسب است. دانه ی چیا سرشار از آنتی اکسیدان های مفید ، کلسیم ، فیبر ، پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 می باشد. پس چه چیزی بهتر از این که صبح خود را با یک صبحانه مقوی آغاز کنید.

 

 

 

مواد لازم :

4 قاشق غذاخوری (40 گرم) دانه چیا

2 فنجان (475 میلی لیتر) شیر بادام

2 قاشق غذاخوری (45 گرم) شربت افرا یا عسل

1 قاشق چایخوری عصاره وانیل

 

 

 

 

 

مواد لازم برای تزئین :

میوه تازه

آجیل و خشکبار

دارچین ، شربت افرا ، عسل و غیره

 

 

مراحل :

صبحانه چیا

  1. دانه های چیا ، شیر ، شربت و عصاره وانیل را در یک کاسه بزرگ ریخته و با هم مخلوط کنید.

در این مقاله توصیه می شود از شیر بادام استفاده کنید ، اما اگر در دسترس ندارید می توانید از انواع دیگر شیر نیز استفاده کنید.

اگر نمی توانید شربت افرا یا عسل پیدا کنید ، می توانید از شیرین کننده دیگری مانند شهد نارگیل ، شهد آگاو یا استویویا استفاده کنید.

 صبحانه چیا

صبحانه چیا

  1. 2. صبر کنید تا این مخلوط به مدت 30 دقیقه استراحت کند ، سپس آن را هم بزنید. در این مدت دانه های چیا در شیر خیس خورده و مواد غلیظ تر می شوند. بعد از اینکه مخلوط غلیظ شد ، آنرا هم بزنید.

صبحانه چیا

  1. 3. روی کاسه را بپوشانید و شب تا صبح آن را در یخچال بگذارید. این مرحله خیلی ضروری نیست ، اما بسیاری از افراد بافت پودینگی مانند این صبحانه را ترجیح می دهند.

صبحانه چیا

  1. 4. کاسه را از یخچال خارج کنید. آن را هم بزنید. مخلوط دانه چیا را درون دو کاسه بریزید.
 صبحانه چیا

صبحانه چیا

  1. 5. در صورت تمایل روی این صبحانه ی لذیذ خود را با مقداری میوه و آجیل خرد شده تزئین کنید. اگر می خواهید صبحانه خوشمزه تری داشته باشید از میوه های مختلف استفاده کنید.

مقدار میوه ای که استفاده می کنید به شما بستگی دارد! برخی افراد دوست دارند که کل سطح کاسه را با میوه بپوشانند. این کاملا به میل شماست.

 

منبع : طرز تهیه صبحانه چیا