By | دسامبر 27, 2017

مواد لازم نان سیر:

کره :200 گرم
سیر : 2 بوته
نان باگت : 1 عدد
نمک : به میزان لازم
فلفل سیاه : به میزان لازم
پنیر پیتزا : 1/2 پیمانه
روغن زیتون : 1 قاشق سوپ خوری
سس گوجه فرنگی : به میزان لازم
جعفری خرد شده : 2 قاشق سوپخوری

مراحل تهیه نان سیر :

طرز تهیه نان سیر

طرز تهیه نان سیر

برای پخت نان سیر، ابتدا نان تست یا نان باگت را برداشته و با قالب به شکل دلخواه در می آوریم، در اینجا می توانیم از نان تست به صورت کامل و یا از حلقه های نان باگت هم استفاده کنیم سیر را رست کرده و برای این کار هر بوته سیر را باید برش دهیم.
می توانید سیر را از وسط و یا یک سوم بالای آن را برش دهید. برای رست کردن سیر می توانید از ظرف چدنی و یا مایکرو فر هم استفاده کنید. روی سیر را روغن زیتون بریزید و تمام حبه های آن را با روغن زیتون آغشته کنید. فر را در روی حرارت 210 درجه سانتیگراد حدود 15 دقیقه گرم کنید، سیر ها را در ورق آلومینیوم پیچیده و در ظرف فر قرار داده به مدت 40 دقیقه تا کاملا رست شوند در تهیه نان سیر استفاده از مواد تازه و با کیفیت بسیار مهم است ،
کره را در ظرفی ریخته و کمی فلفل و نمک به آن اضافه کنید.

سپس سیر های رست شده را از پوسته جدا کرده و داخل کره بریزید، در مرحله بعدی طرز تهیه نان سیر, پنیر و جعفری را اضافه کنید.

قابل ذکر است که سیرها سرد شده باشند اگر نه له می شوند تمام مواد را با هم مخلوط کنید، سپس نان های تست یا نان باگت را بردارید.

مخلوط کره و سیر را با قاشق روی نان تست یا نان باگت پخش کنید، مقدار مخلوط مواد بر روی نان تست و مقدار استفاده از کره و سیر بستگی به سلیقه شما همراهان گرامی دارد. سپس روی هر کدام از نان تست ها مقداری سس و نمک بریزید، در مرحله بعدی سس ها را با قاشق بر روی نان تست به وسیله قاشق پخش کنید تا روی نان کامل به سس آغشته شود. سپس نان ها را به مدت 10 الی 15 دقیقه با دمای 180 درجه درون فر قرار دهید تا پنیر آب و طلایی شود.

منبع:طرز تهیه نان سیر

طرز تهیه نان سیر