By | دسامبر 27, 2017

 

طرز تهیه کارامل سیب

کارامل خانگی تنها با سه ماده اصلی درست می شود: شکر، کره و خامه. چگونه کارامل می تواند خوشمزه نباشد؟! برای درست کردن کارامل، مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید تا مخلوط ضخیمی حاصل شود. سعی کنید آن را یا روی گاز یا در مایکروویو درست کنید. اگر میخواهید کارامل خود را سفارشی درست کنید می توانید آن را با دارچین، فلفل کایین یا آب سیب آن را طعم دهید. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مختلف درست کردن این دسر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم :

1 فنجان شکر قهوه ای

4 قاشق غذاخوری کره

4/1 فنجان خامه

کمی نمک

1 قاشق غذاخوری عصاره وانیل

4/1 فنجان شربت سیب

1 قاشق غذا خوری سرکه ی سیب

مراحل :

کره

  1. کره را در یک کاسه شیشه ای بریزید و آن را در مایکروویو ذوب کنید. آن را حدود 30 در ماکروویو قرار دهید. اگر زمان بیشتری نیاز دارد، زمان را اضافه کنید تا کره کاملا ذوب شود. آن را از مایکروویو خارج کنید.

هنگام پختن کارامل در مایکروویو از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید. شکر بسیار داغ است و می تواند پلاستیک را ذوب کند و کثیفی ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که همیشه برای این کار از ظرف شیشه ای استفاده کنید.

  1. شکر قهوه ای و خامه ی سنگین را با هم مخلوط کنید. آنها را به یک کاسه با کره مخلوط کنید. برای اینکه مواد به خوبی مخلوط شوند، از یک قاشق استفاده کنید.

مایکروویو

  1. مایکروویو به مدت یک دقیقه و نیم روشن کنید. این زمان برای این مخلوط کافی می باشد. اگر به زمان بیشتری نیاز دارید، سی ثانیه به آن اضافه کنید.

مراقب باشید که کارامل را بیش از حد در ماکروویو حرارت ندهید.

وقتی شکر را اضافه می کنید، مراقب باشید، زیرا کاسه داغ می باشد.

کارامل سیب

  1. نمک و 1 قاشق غذاخوری عصاره وانیل, 4/1 فنجان شربت سیب و1 قاشق غذا خوری سرکه ی سیب را اضافه کنید. نمک روی را کارامل بپاشید و وانیل را همراه با طعم دهنده های دیگر اضافه کنید. به هم زدن ادامه دهید تا کاملا نمک و وانیل حل شود.

 

  1. صبر کنید تا کارامل سرد شود. بعد از اینکه کارامل سرد شد آن را به ظرف مناسب انتقال دهید. می توانید این کارامل را به مدت دو هفته در یخچال نگهداری کنید.

منبع : طرز تهیه کارامل سیب