By | دسامبر 27, 2017

 

طرز تهیه ی کیک 10 دقیقه ای ( شکلاتی کلاسیک )

 

 

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که بخواهید هر چه سریع تر و در کمترین زمان کیک درست کنید؟ اگر ماکروویو دارید, به راحتی و در کمترین زمان می توانید یک کیک تازه و خوشمزه درست کنید. با این کار می توانید از سالم بودن کیکی که درست کرده اید و کیفیت موادی که در آن به کار بردید مطمئن باشید. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش پخت کیک 10 دقیقه ای را ارائه دهیم. کیک 10 دقیقه ای 3 نوع متفاوت دارد و هر نوع آن نیز طعم منحصر به فرد خودش را دارد. این 3 نوع عبارتند از  : کیک شکلاتی کلاسیک, کیک توت فرنگی و خامه و کیک کدو تنبل

 

 

 

مراحل :

مواد کیک

مواد کیک

  1. ابتدا مواد را آماده کنید. برای درست کردن این کیک به 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو، 4 قاشق غذا خوری شکر، 4 قاشق غذاخوری آرد، 3 قاشق غذا خوری شیر و یک تخم مرغ نیاز دارید.

نوتلا

اگر عاشق طعم نوتلا هستید می توانید 3 قاشق غذاخوری شکلات نوتلا را به مواد اضافه کنید.

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی

در صورت تمایل می توانید یک یا دو قاشق غذاخوری کره ی بادام زمینی را به مواد اضافه کنید.

 

در صورت تمایل می توانید به اندازه ی یک قاشق چای خوری پودر نسکافه ی آماده به مواد اضافه کنید.

دارچین

دارچین

اگر طعم دارچین را نیز دوست دارید می توانید کمی دارچین نیز اضافه کنید.

مخلوط کردن مواد

  1. مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید سپس ظرف کیک را آماده کنید. برای درست کردن این کیک باید از ظرفی استفاده کنید که می توانید آن را درون ماکروویو قرار دهید. ظرف را با کمی روغن چرب کنید سپس خمیر کیک را درون آن بریزید. دقت کنید که باید فضایی از ظرف برای پف کردن کیک خالی باشد.
ماکروویو

ماکروویو

  1. قدرت ماکروویو را بالا ببرید. کیک را به مدت یک دقیقه و 30 ثانیه درون ماکروویو قرار دهید. بعد از این مدت بررسی کنید که کیک پخته شده است یا خیر. برای این کار یک خلال دندان را وارد کیک کنید. اگر تمیز از کیک خارج شد به این معنی است که کیک شما پخته است. اگر کیک آماده نبود چند ثانیه ی دیگر آن را درون ماکروویو قرار دهید. می توانید مجددا آن را تا زمان یک دقیقه و 30 ثانیه تنظیم کنید.

شکلاتی کلاسیک

  1. بعد از اینکه کیک پخته شد آن را از ماکروویو خارج کنید, صبر کنید تا کمی سرد شود سپس آن را به ظرف پذیرایی منتقل کنید. اکنون می توانید روی کیک را با خامه تزئین کنید و آن را نوش جان کنید.

منبع : طرز تهیه ی کیک 10 دقیقه ای ( شکلاتی کلاسیک )