By | دسامبر 27, 2017

چرا تلفن همراه مان دیر شارژ می شود؟ بررسی علل دیر شارژ شدن گوشی و رفع آن

علت دیر شارژ شدن گوشی

علت دیر شارژ شدن گوشی

تلفن های همراه هوشمند، امروزه تبدیل به حافظه دوم انسان ها شده اند و به نحوی نقش بسیار بزرگی در زندگی ما دارند که اگر یک روز صبح آنها را با خودمان به محل کار خود نبریم،احساس کمبود شدیدی به ما دست می دهد.
دیر شارژ شدن

اما آیا تا به حال شده است که احساس کنید دستگاه تلفن همراه شما دیر شارژ می شود؟آیا این گونه است ونمی دانید که چگونه آنرا حل و برطرف سازید؟ برطرف و حل کردن این مشکل را در ادامه این مطلب خواهیم گفت.
اگر شما متوجه این شده اید که تلفن همراه هوشمند شما دیر شارژ می شود،می تواند بنابر موارد زیر باشد که باید آنها را حل نمایید.این موارد عبارتند از :
دلایل دیر شارژ شدن گوشی و حل مشکل دیر شارژ شدن تلفن همراه
1- دیر شارژ شدن گوشی با شارژرهای غیر اصلی

یکی از رایج ترین دلایل کاهش میزان سرعت شارژ شدن تلفن ها همراه،ایجاد تغییراتی در آداپتور شارژر است.شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که از شارژهای دیگری به جز شارژر خودتان استفاده نمایید ولی دستگاه تلفن همراه شما همانند قبل شارژ نشود.

علت این مشکل آداپتور است که میزان ولتاژ خروجی آن نسبت به شارژر تلفن همراهتان کم است.بنابراین اگر می خواهید تا این مشکل را تجربه نکنید،توصیه می شود که شارژر اصلی تلفن همراهتان را به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری ، از شارژر های دیگری با ولتاژهای پایین استفاده ننمایید.

2- نقش آسیب دیدن کابل USB در دیر شارژ شدن گوشی
اگر با استفاده از آداپتور اصلی تلفن همراه،افزایش مدت زمان شارژ تلفن همراهتان را احساس کردید،احتمال می رود که مشکل از کابل USB شارژر باشد.به خصوص زمانیکه پارگی بر روی آن وجود داشته باشد ، حتما تغییر مدت زمان شارژ تلفن همراه را احساس خواهید نمود.

3- علت دیر شارژ شدن گوشی با مشکل درگاه شارژ گوشی
اگر شما از افرادی هستید که تلفن همراهتان را در جیب شلوار جین می گذارید و یا با خودتان به محل کارتان می برید،شاید مشکل دیر شارژ شدن تلفن همراهتان این مورد باشد.

به همین دلیل اگر مشکل عدم شارژ سریع تلفن همراه شما با موارد بالا حل نشد،اینک این مرحله را بپیمایید تا این مشکل حل شود.برای تمیز کردن درگاه شارژ گوشی،می توانید از خلال دندان یا سوزن سیم کارت و مقداری دستمال کاغذی استفاده نمایید.

4- دیر شارژ شدن گوشی به علت برنامه های فعال
تغییر سرعت میزان شارژ تلفن همراه می تواند بنابر برخی برنامه های فعال باشند که میزان سرعت تلفن همراهتان را علاوه افزایش مدت زمان شارژ ، می توانند کاهش دهند.اگر می خواهید این مشکل را حل کنید،توصیه می شود که آخرین آپدیت ها را نصب نمایید و اجازه ندهید که برنامه های پر مصرف در دستگاه تلفن همراه شما باشند.

این فرایند کوتاه می تواند در عمر باتری تلفن همراه شما نیز موثر باشند که با انجام دادن آن دیگر لازم نیست که باتری تلفن همراهتان را خاموش نمایید.برای یافتن برنامه هایی که می توانند به شدت شارژ تلفن شما را تحت تاثیر خود قرار می دهند،تنها کافی است که به بخش تنظیمات تلفن همراه خود رفته و از قسمت باتری،این برنامه ها را مشاهده نمایید.

5- دیر شارژ شدن گوشی به علت مشکل باتری
اغلب باتری هایی که امروزه در تلفن های همراه هوشمند استفاده می شوند،باتری های لیتومی می باشند که عمر بسیار بالایی دارند.اما شاید برای شما پیش آمده باشد که یک شب تا صبح تلفن همراهتان در شارژ باشد.

این اتفاق می تواند در عمر و افزایش میزان مدت شارژ تلفن همراه نیز موثر باشند.اما بطور کل عمر هر باتری لیتیومی حداقل به مدت 4-5 سال است که به نحوه نگهداری شما از آنها بستگی دارد.

اما زمانیکه شما احساس کردید که این اتفاق برای تلفن همراه شما افتاده است،راه حل اینجا است که باتری تلفن همراهتان تغییر دهید و از باتری های اورجینال و معتبر فروشگاه و نمایندگی های اصلی تلفن همراهتان خریداری نمایید.

منبع:علت دیر شارژ شدن گوشی

علت دیر شارژ شدن گوشی