By | دسامبر 27, 2017

عکاسی حرفه ای از آتش بازی ( گرفتن عکس )

آتش بازی ها در عکس ها ، پر از نور و رنگ زیبا به نظر می رسند. گاهی اوقات گرفتن عکس واضح در کادر مناسب و رنگ بندی زیبا دشوار به نظر می رسد. برای اینکه از آتش بازی به خوبی عکس بگیرید ، با انتخاب مکان عکسبرداری مناسب شروع کنید. همچنین می توانید از تنظیمات دوربین استفاده کنید که به شما در رسیدن به یک تصویر با کیفیت بالا کمک می کند. سپس ، دوربین را بر روی سه پایه تنظیم کنید تا ثابت بماند و بتوانید عکس های زیبایی از آتش بازی بگیرید.

 

 

 

مراحل : ( گرفتن عکس )

عکاسی حرفه ای از آتش بازی

  1. برای رسیدن به موقعیت مناسب هنگام آتش بازی 30 دقیقه تا 1 ساعت زودتر به مکان برسید تا بتوانید دوربین خود را تنظیم کرده و برای نمایش آماده باشید.

عکاسی حرفه ای از آتش بازی

  1. دوربین را بر روی سه پایه قرار دهید تا یک تصویر ثابت داشته باشید. همیشه در هنگام شلیک آتش بازی از سه پایه استفاده کنید ، زیرا این کار باعث می شود تصویری شفاف و با کیفیت بالا به دست آورید. دوربین یا تلفن هوشمند خود را بر روی سه پایه در محل عکسبرداری تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که سرعت شاتر ، ایزو و دیافراگم از قبل تنظیم شده است ، زیرا نمی توانید به محض شروع عکسبرداری این موارد را تنظیم کنید.

عکاسی حرفه ای از آتش بازی

  1. 3. برای جلوگیری از لمس کردن دوربین ، یک کنترل از راه دور برای دوربین خود تهیه کنید. این کار هنگام عکسبرداری از آتش بازی ایده آل است ، زیرا لمس کردن دوربین شما هنگام عکس گرفتن می تواند باعث تاری تصاویر شود.

عکاسی حرفه ای از آتش بازی

  1. 4. دوربین را روی یک شیء دور در نزدیکی محل آتش بازی متمرکز کنید. به لنز نگاه کنید و فوکوس را به صورت دستی تنظیم کنید ، بنابراین روی یک شیء بسیار دور ، درست در جاهایی که آتش بازی ها قرار است اتفاق بیافتد, تنظیم کنید.

عکاسی حرفه ای از آتش بازی

  1. 5. افراد, اشیا و مکان هایی را که می خواهید در کادر عکس قرار دهید از قبل مکان آنها را تنظیم کنید. قرار دادن افرادی که مشغول تماشای آتش بازی هستند در کادر عکس نیز می تواند عکس ها را جالب تر کنند. برای این کار سعی کنید از زاویه پایین تر عکس بگیرید.

عکاسی حرفه ای از آتش بازی

  1. 6. اگر متوجه شدید تصاویر شما مبهم یا ناشناخته است ، ممکن است به این دلیل باشد که سرعت شاتر شما به اندازه کافی کند نیست. آن را با سرعت 1-2 تغییر دهید تا لنز بیشتر باز بماند و بتوانید جلوه کامل آتش بازی را بگیرید.

عکاسی حرفه ای از آتش بازی

  1. برای آزمایش نوردهی ازحالت ” bulb mode” استفاده کنید. برای انجام این کار ، هنگام شروع آتش بازی ها دکمه شاتر را فشار دهید و آن را برای چند ثانیه نگه دارید. با این کار می توانید انفجار طولانی تری را در عکس های خود به صحنه بکشید.

هنگام استفاده از حالت “bulb mode” حتما از ریموت برای گرفتن عکس استفاده کنید تا نیازی به لمس کردن دوربین نباشد.

منبع : عکاسی حرفه ای از آتش بازی ( گرفتن عکس )