By | دسامبر 27, 2017

آبشار آتشگاه لردگان

 

 

معرفی آبشارآتشگاه

معرفی آبشارآتشگاه

آبشارها یکی از زیباترین مناظر طبیعی دنیا بوده و انسان با به نظاره نشستن آنها آرامشی وصف ناشدنی را کسب می کند. به ویژه اگر این آبشار از طبعت پیرامون بکری نیز برخوردار بوده و همچنین لقب طولانی ترین آبشار کشور را به خود اختصاص داده باشد.

با وبلاگ اقامت ۲۴ در آشنایی با آبشار آتشگاه لردگان همراه باشید.

آبشار آتشگاه در ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد و ۴۰ کیلومتری شهر لردگان، در دره ای روح افزا به طول دو کیلومتر قرار گرفته و لقب طولانی ترین آبشار ایران را به خود اختصاص داده است.
این آبشار خروشان و فوق العاده زیبا که به آبشار مینیاتوری هم شهرت دارد، یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان چهار محال و بختیاری به شمار می‌رود.

این آبشار چشمگیر از جوش و خروش یکی از سرچشمه‌های پر آب رودخانه بزرگ کارون به نام رود خراسان بر روی پستی بلندی ها به وجود آمده است.

این رود از ارتفاعات برف گیر و سرد دنا و زاگرس مرکزی در جنوب استان اصفهان و شمال کهگیلویه و بویر احمد سرچشمه می‌گیرد و در نهایت در دریاچه سد کارون ۳ خوزستان آرام می شود.
مسیر این آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان را فضای سرسبز و بی نظیری از انواع درختان و گیاهان جنگلی فرا گرفته است.

آتشگاه به دره‌ای می‌ریزد که با پستی و بلندی‌های خود، آبشارهای کوچک متعددی را ایجاد می‌کند و یکی از بی‌نظیرترین‌ترین جلوه‌های طبیعت را به وجود می‌آورد. مسیر این آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان از فضای پرسیب و سرسبزی می‌گذرد که در آن می توانید انواع درختان و گیاهان جنگلی کمیاب را ببینید.

پیوند عناصر زیبای طبیعی مانند دره، سبزه زار و اقلیم مناسب، فضای بسیار فرح بخشی را جهت تفرج در این مکان فراهم می آورد.
برای رسیدن به آبشار اصلی آتشگاه، باید مسیری را به صورت پیاده طی کرد. از زمانی که پیاده روی خود را از روستای آتشگاه آغاز کنید، همواره صدای جوش و خروش آب را خواهید شنید.

برای دیدن زیبایی این آبشار باید در مسیری خلاف حرکت آب قدم بردارید، اما در طول مسیر این آبشارهای پلکانی متعدد و پوشش گیاهی زیبای منطقه است که همراه شما هستند.

شما در این مسیر سنگ‌های آهکی و گچی و درختان کهنسال گردو، چنار، بلوط و زبان گنجشک را دیده که هر کدام جلوه ای خاص برای خود دارند. از هیچ کدام از این زیبایی ها نمی توان غافل شد و باید از تک تک آن ها لذت برد.
لازم است بدانید که در فصول پرآب مثل فروردین و اردیبهشت، به دلیل افزایش حجم آب ممکن است مجبور شوید در قسمت هایی از مسیر از داخل آب عبور کنید.

هنگام رسیدن به آبشار اصلی آتشگاه، می توان از دیواره های سنگی که بیشتر در سمت راست آبشار قرار دارد استفاده کرد و به بالا رفت. این صخره نوردی، کار دشواری نیست و همه حتی سالمندان با کمک صخره ها که به شکل یک پله عمل می کنند، می توانند خود را به بالای آبشار برسانند.

از آن جا به بعد با چیزی در حدود ۲ ساعت پیاده روی، می توانید به یکی از سرچشمه های آبشار برسید.
مناظر زیبایی مانند دره، سبزه زار و اقلیم مناسب محیط بسیار عالی را جهت پیک نیک در این مکان فراهم می آورد و از آن جا که در کنار آبشار و رودخانه هستید، زمانی را می توانید به آب بازی اختصاص دهید و خاطراتی خوش برای خود بسازید.

در سفر به این آبشار زیبا، برای اقامت می توانید از اقامتگاه های محلی، خانه های محلی و هتل های شهرهای اطراف استفاده کنید.

کمپینگ در طبیعت هم از دیگر گزینه های شماست که البته باید یک سری نکات را رعایت کنید تا بتوانید خاطراتی خوش از سفر را برای خود و همراهانتان بسازید .

منبع:معرفی آبشارآتشگاه

معرفی آبشارآتشگاه