By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ي باز کردن یک فایل PDF قفل شده با استفاده از Google Chrome

 

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه یک فایل PDF قفل شده را مشاهده و محتوای آن را پرینت بگیرید. دو نوع فایل  PDF قفل شده وجود دارد : user-locked, به این معنا که برای باز کردن فایل نیاز به رمز عبور کاربر اصلی دارید و owner-locked به این معنا که برای کپی پرینت و مدیریت محتوای PDF نیاز به رمز عبور کاربر اصلی دارید. در حالی که باز کردن فایل user-locked غیر ممکن است, شما می توانید فایل owner-locked را به کمک قسمت فراموشی رمز عبور  Google Chrome باز کنید. اگر می خواهید رمز عبور یک فایل PDF را حذف کنید می توانید از Google Chrome کمک بگیرید. هم چنین  Soda PDF و Adobe Acrobat Pro نیز مشکل شما را حل خواهند کرد.

 

 

مراحل :

مرورگر Google Chrome

  1. Google Chrome را باز کنید. Google Chrome تنها مرورگری است که می توانید از ویژگی “Print” برای حذف رمز عبور فایل PDF استفاده کنید.
صفحه Google Drive

صفحه Google Drive

  1. Google Drive را باز کنید. از طریق مرورگر کامپیوتر خود به آدرس https://drive.google.com/drive/ بروید. اگر وارد حساب کاربری خود شده باشید به صفحه ی Google Drive منتقل می شوید.

اگر وارد حساب Google account خود نشده اید, باید روی گزینه ی Go to Drive کلیک کنید و آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.

انتقال فایل pdf

  1. روی فایل PDF خود کلیک کنید و آن را درون صفحه ی Google Drive بکشید. با این کار یک فایل به Google Drive افزوده می شود.

شما همچنین می توانید از گوشه ی سمت راست پنجره ی Google Drive روی گزینه ی New کلیک کنید. سپس روی File Upload کلیک کنید و فایل PDF خود را انتخاب کنید. روی گزینه ی OK کلیک کنید تا فایل آپلود شود.

فایل PDF

  1. در Google Drive روی فایل PDF خود دوبار کلیک کنید. با این کار فایل PDF در Google Chrome باز خواهد شد.

اگر فایل شما user-locked باشد, باید رمز عبور را وارد کنید و برای مشاهده ی محتوا روی گزینه ی Submit کلیک کنید.

صفحه Print

  1. صفحه ی “Print” را باز کنید. هنگامی که PDF را باز کردید, دکمه های Ctrl+P (Windows) یا ⌘ Command+P (Mac) را فشار دهید. خواهید دید که پنجره ی “Print” برای شما باز می شود.

گزینه Change

  1. روی گزینه ی Change… کلیک کنید. این گزینه زیر عنوان “Destination” و در سمت چپ صفحه ی Chrome قرار دارد. یک منو نمایش داده می شود.

  1. روی گزینه Save as PDF کلیک کنید. این گزینه زیر عنوان “Local Options” و در منوی “Select a Destination” قرار دارد.
گزینه save

گزینه save

  1. روی دکمه ی آبی رنگ Save کلیک کنید. این دکمه در گوشه ی سمت چپ پنجره قرار دارد. با این کار فایل PDF به عنوان یک فایل حفاظت نشده در کامپیوتر شما دانلود می شود. اکنون می توانید از فایل پرینت و کپی بگیرید. قبل از اینکه فایل دانلود شود احتمالا لازم است محل ذخیره ی فایل را مشخص کنید.

منبع : نحوه ي باز کردن یک فایل PDF قفل شده با استفاده از Google Chrome