By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی استفاده از ابزار Shape در PDFelement 

فایل های PDF برای حفظ فرمت اصلی یک سند بسیار عالی هستند، اما تلاش برای ویرایش آنها می تواند کمی دشوار باشد. حتی یک اقدام ساده مانند حذف صفحه می تواند برای شما  دشوار باشد، زیرا برنامه Free Reader Adobe هیچ ابزار ویرایشی ندارد. خوشبختانه، بسیاری از راه حل های رایگان وجود دارد که می توانید از آنها برای ویرایش صفحات PDF خود استفاده کنید. شما می توانید به کمک یک برنامه ی قدرتمند به نام PDFelement فایل های PDF خود را ویرایش کنید. شما می توانید این برنامه را از App Store دانلود کنید. شما می توانید در این برنامه وارد حساب را یگان خود شوید و در فایل PDF خود تغییرات ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم یک آموزش گام به گام و جامع را در اختیار شما قرار دهیم تا با مطالعه ی آن انجام این کار برای شما بسیار ساده شود. با ما همراه باشید.

مراحل :

آیکون Pen

 1. روی آیکون خودکار ضربه بزنید. این اولین دکمه در بالای صفحه می باشد. با این کار ابزار های مختلفی در پایین صفحه نمایش داده می شود.

آیکون shape

 1. روی آیکون shape ضربه بزنید و نگه دارید. این آیکون سمت راست ابزار eraser قرار دارد. بسته به آخرین شکلی که از آن استفاده شده است این آیکون می تواند به شکل دایره, مربع یا مثلث باشد. با ضربه زدن روی این ابزار آن را انتخاب می کنید, با ضربه زدن و نگه داشتن این آیکون منویی برای شما باز می شود که می توانید از آن طریق شکل, رنگ و تنظیمات ضخامت را انجام دهید.

انتخاب شکل

 1. یک شکل را انتخاب کنید. چهار شکل در بالای پنجره نمایش داده می شود که شما می توانید از میان آنها یک شکل را انتخاب کنید. شما می توانید مستطیل، دایره، خط مستقیم یا فلش را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ

 1. یک رنگ را انتخاب کنید. شش نقطه رنگی وجود دارد که به شما اجازه می دهد رنگ خط را انتخاب کنید. برای انتخاب یک رنگ، روی یکی از نقاط رنگی ضربه بزنید.
ضخامت خط

ضخامت خط

 1. ضخامت خط را تنظیم کنید. زیر شش نقطه ی رنگی در نوار, دو دکمه وجود دارد که ضخامت خط را تنظیم می کند. اگر این دکمه را به سمت راست بکشید, ضخامت خط بیش تر می شود و اگر این دکمه را به سمت چپ بکشید ضخامت کمتر می شود.

شفافیت خط

 1. شفافیت خط را تنظیم کنید. زیر دکمه ی قبلی یک دکمه وجود دارد که شفافیت خط را تنظیم می کند. اگر این دکمه را به سمت چپ بکشید خط کشیده شده بیشتر دیده می شود.

ایجاد اشکال

 1. روی سند ضربه بزنید و بکشید. با این کار اشکال مختلف را می توانید در سند خود ایجاد کنید.

نمایش منو

 1. روی خط شکل ضربه بزنید. با این کار منوی کوچکی با چند گزینه نمایش داده خواهد شد.

گزینه Note

 1. روی Note ضربه بزنید. با این کار یک فیلد متنی نمایش داده می شود که به کمک آن می توانید یادداشت اضافه کنید. اگر می خواهید یادداشت اضافه کنید, آن را در فیلد متنی وارد کنید سپس از گوشه ی سمت راست صفحه روی Done ضربه بزنید.

گزینه Properties

 1. روی Properties ضربه بزنید. منویی برای شما باز می شود که می توانید رنگ جدیدی را انتخاب کنید و ضخامت خط و شفافیت آن را دوباره تنظیم کنید.

گزینه Delete

 1. روی Delete ضربه بزنید. این آخرین گزینه در این بخش می باشد. با این کار شکل حذف خواهد شد.

منبع : نحوه ی استفاده از ابزار Shape در PDFelement