By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی افزودن فونت به فتوشاپ

نرم افزار Adobe Photoshop, یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز و OSX طراحی شده است.
این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه به Adobe Photoshop فونت اضافه کنید.

مراحل :

دانلود فونت

دانلود فونت

  1. فونت مورد نظر را از اینترنت دانلود کنید. برای دانلود فونت های رایگان می توانید “free fonts,” را در اینترنت جستجو کنید و فونت مورد نظر خود را پیدا کنید سپس روی download کلیک کنید.
فایل فونت

فایل فونت

  1. برای مشاهده ی فونت ها پنجره را باز کنید. اگر فونت ها به صورت .ZIP ذخیره شده اند, روی آن ها راست کلیک کنید و گزینه ی extract را انتخاب کنید. سپس به دنبال فایلی باشید که پسوند فتوشاپ داشته باشد :

.otf

.ttf

.pbf

.pfm

گزینه Install

گزینه Install

  1. روی فونت مورد نظر کلیک کنید و گزینه ی “Install.” را انتخاب کنید. اگر این گزینه را مشاهده می کنید همه چیز درست است. شما می توانید دکمه های Ctr-Click یا Shift-Click را فشار دهید تا فایل را انتخاب و نصب کنید.
گزینه Fonts

گزینه Fonts

  1. از Control Panel برای فونت هایی که گزینه ی “Install” ندارند استفاده کنید.

در برخی کامپیوتر ها نصب فونت ساده نیست, اما هنوز می توانید این فونت ها را نصب کنید. روی منوی Start کلیک کنید سپس روی Control Panel کلیک کنید. از آنجا :

روی “Appearance and Personalization” کلیک کنید.

روی “Fonts.” کلیک کنید.

روی لیست فونت ها راست کلیک کنید و “Install New Font.” را انتخاب کنید.

فونت ها را انتخاب کنید و دکمه ی OK را فشار دهید.

منبع : نحوه ی افزودن فونت به فتوشاپ