By | دسامبر 27, 2017

نحوه ی ایجاد سایه ی متن در InDesign

نرم افزار  InDesign بیشتر در صفحه آرایی، کارت ویزیت، طراحی جعبه و … به کار می رود و کار شما را بسیار راحت می کند. InDesign در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و به طور کلی برای گرد آوردن و کنار هم قراردادن متون, نگارش و ویرایش متون و عناصر نگاره ‌ای در قالب صفحات از آن استفاده می شود.ایندیزاین دارای قابلیت‌های بسیاری در حروف‌ نگاری و صفحه‌آرایی است که از آنها می‌توان تنظیم حروف، ایجاد سبک‌های حروف (typographic styles) ، ابزار تنظیم دقیق قرارگیری عناصر گرافیکی، قابیلت استخراج خودکار اطلاعات از فرمت‌های متنوع و تنظیم اندازه‌های ستون‌ها، کادرها و صفحه‌بندی را نامبرد. کار با این نرم افزار پیشرفته نیاز به کمی تمرین دارد که در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفید و کاربردی ای را در این موضوع به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مراحل :

خریداری Adobe InDesign

خریداری Adobe InDesign

 1. اگر نسخه ی اصلی Adobe InDesign را خریداری نکرده اید آن را خریداری و دانلود کنید. دستورالعمل های روی صفحه را برای نصب InDesign روی کامپیوتر دنبال کنید و در صورت لزوم کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.
فضای کاری InDesign

فضای کاری InDesign

 1. خود را با فضای کاری InDesign و منابع در دسترس کاربر آشنا کنید.
آیکون Adobe InDesign

آیکون Adobe InDesign

 1. Adobe InDesign را باز کنید.
گزینه Document

گزینه Document

 1. با انتخاب File> Open از صفحه Control panel در بالای فضای کاری برنامه ، سند InDesign را که می خواهید در آن کار کنید, باز کنید.

اگر یک سند InDesign موجود برای کار در آن ندارید ، با انتخاب File> New> Document و مشخص کردن تنظیمات مربوط به سند خود ، یک سند جدید ایجاد کنید.

ابزار Select

ابزار Select

 1. از ابزار Select ایندیزاین که در پنل Tools قرار دارد ، استفاده کنید و روی قاب گرافیکی یا متنی که مایل به سایه زدن آن هستید ، کلیک کنید.

اگر سند شما حاوی هیچ گرافیکی نیست ، از قسمت  Control panel روی گزینه های File>Place کلیک کنید. به محل ذخیره ی فایلی که می خواهید وارد سند کنید بروید و روی نام فایل کلیک کنید. مکان نما ماوس را به مکانی که می خواهید گرافیک خود را در آنجا قرار دهید ببرید و کلیک کنید. در صورت لزوم ، دکمه های  Control و Shift را نگه دارید و با استفاده از ابزار Select و کشیدن گرافیک ، اندازه آن را تنظیم کنید. با این کار اندازه گرافیک به دلخواه شما تنظیم می شود. همچنین می توانید مقادیر دقیقی برای ارتفاع و عرض گرافیک در قسمت های Height and Width واقع در Control panel وارد کنید.

اگر سند شما متن ندارد ، می توانید ابتدا با ایجاد یک فیلد متنی با استفاده از ابزار Text ، که در پالت Tools  قرار دارد ، مستقیماً متن را وارد کنید. هنگامی که ابزار Text را انتخاب کردید، در فیلد متنی کلیک کنید و متن خود را تایپ کنید. اگر متن شما از قبل در یک سند ورد وجود دارد ، گزینه های File>Place را انتخاب کنید ، به قسمت متن مورد نظر خود بروید و بر روی نام فایل کلیک کنید. مکان نما ماوس خود را در محلی که می خواهید متن ظاهر شود قرار دهید و برای وارد کردن متن در آنجا کلیک کنید.

Drop Shadow

Drop Shadow

 1. Drop Shadow را انتخاب کنید. برای انتخاب این گزینه از قسمت Control panel گزینه های Object>Drop Shadow را انتخاب کنید.
Drop Shadow

Drop Shadow

 1. روی کادر کنار Drop Shadow کلیک کنید.
حالت سایه پردازی

حالت سایه پردازی

 1. حالت سایه پردازی را انتخاب کنید. اکنون حالت ترکیبی سایه را انتخاب کنید.
Opacity

Opacity

 1. Opacity را انتخاب کنید.
Y Offsets

Y Offsets

 1. X و Y Offsets را تنظیم کنید. این موارد به فاصله بین سایه و شی انتخاب شده شما مربوط می شود.
رنگ سایه

رنگ سایه

 1. از قسمت Color , رنگی را برای سایه خود انتخاب کنید.
سایه ی متن

سایه ی متن

12.روی OK کلیک کنید.

منبع : نحوه ی ایجاد سایه ی متن در InDesign