By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی ایجاد متن آبرنگی با استفاده از فتوشاپ

نرم افزار Adobe Photoshop, یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز و OSX طراحی شده است.
این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه به کمک فتوشاپ حالت آب رنگی به متن خود بدهید. با ما همراه باشید.

مراحل :

 سند جدید

سند جدید

 1. یک سند جدید در فتوشاپ باز کنید. به قسمت File> New بروید. در این مثال از سایز 8″x2″ استفاده شده است.
تایپ متن

تایپ متن

 1. متن خود را تایپ کنید. روی دکمه text (نوار ابزار سمت چپ) کلیک کرده و با استفاده از ماوس خود بر روی صفحه کلیک کرده و متن دلخواه خود را تایپ کنید. می توانید ظاهر، اندازه و سبک فونت خود را از نوار ابزاری که در بالای صفحه قرار دارد, تغییر دهید. من از 72pt. “American Typewriter” استفاده کردم و متن را پر رنگ کرده ام. ممکن است بخواهید قلمی با حداقل سایز 60pt استفاده کنید.
 outline کردن متن

outline کردن متن

 1. متن را outline کنید. در لایه متن ، همیشه می توانید این گزینه را در قسمت Select> Load Selection پیدا کنید. برای استفاده از دکمه های میانبر ، دکمه ی command (mac) یا دکمه ی ctrl را نگه دارید و روی تصویر کوچک لایه کلیک کنید. تصویر کوچک لایه زیر نوار ابزار “Layers” (سمت راست صفحه) قرار دارد ، این جعبه کوچک در سمت چپ نام لایه قرار دارد (برای لایه های متنی ، با حرف “T” نشان داده می شود).
مخفی کردن لایه

مخفی کردن لایه

 1. لایه متن را مخفی کنید. برای مخفی کردن لایه روی آیکون کوچک چشم در کنار تصویر کوچک لایه کلیک کنید.
لایه جدید

لایه جدید

 1. یک لایه جدید ایجاد کنید. می توانید به قسمت Layer> New> Layer بروید یا روی آیکون شبیه به صفحه در کنار آیکون سطل زباله در نوار ابزار Layers کلیک کنید.
قلم مو

قلم مو

 1. ابزار قلم مو و یکی از برس های bittbox را انتخاب کنید. هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید ، ترجیحا رنگ روشن انتخاب کنید. به منظور انتخاب رنگ ، از نوار ابزار در سمت راست صفحه استفاده کنید.
  تغییر اندازه قلم مو

  تغییر اندازه قلم مو

 1. قلم موی خود را تغییر اندازه دهید. شما می توانید این کار را با فشار دادن براکت ها ([کوچکتر ،] بزرگتر) انجام دهید و بر روی کل متن کلیک کنید. اولین رنگی که من در این مثال استفاده کردم # f3698c با قلم موی شماره 3 بود.

ترکیب رنگ ها

 1. مراحل 7 و 8 را تکرار کنید و رنگ های مختلف را با هم مخلوط کنید و به رنگ زدن ادامه دهید تا تمام متن از رنگ پر شود. به یاد داشته باشید اگر دو بار کلیک کنید رنگ قلم مو تیره تر می شود ، یا اگر بر روی ناحیه ای که رنگ دیگر زده شده است, کلیک کنید, رنگ ها همپوشانی خواهند داشت.
خارج کردن از حالت outline

خارج کردن از حالت outline

 1. متن را از حالت outline خارج کنید. اکنون ظاهر اصلی متن خود را مشاهده خواهید کرد.
ابزار eraser

ابزار eraser

 1. برای اینکه به متن جلوه ای آبکی بدهید از ابزار eraser استفاده کنید. ابزار eraser را انتخاب کنید ، به جای استفاده از ابزار eraser استاندارد قلم مو های bittbox را انتخاب کنید. برای پاک کردن لبه های متن از eraser استفاده کنید.
متن

متن

 1. اکنون متنی دارید که به نظر می رسد آن را با آبرنگ رنگ کرده اید. اکنون می توانید تصاویر دیگری را اضافه کنید یا آن را ذخیره کنید و در وب سایت خود از آن استفاده کنید.

منبع : نحوه ی ایجاد متن آبرنگی با استفاده از فتوشاپ