By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی ایجاد نوار کاربری در فتوشاپ

نرم افزار Adobe Photoshop, یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز و OSX طراحی شده است.
این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از فتوشاپ نوار کاربری ایجاد کنید.

مراحل :

سند جدید

سند جدید

  1. فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید (File> New) ایجاد کنید، اندازه 350 پیکسل عرض و 19 پیکسل ارتفاع با پس زمینه شفاف را تنظیم کنید.
موضوع نوار کاربر

موضوع نوار کاربر

  1. موضوع نوار کاربر را انتخاب کنید. برای این مثال، طراحی مانگا استفاده شده است. شما می توانید هر چیزی که دوست دارید را انتخاب کنید. شما می توانید تصویر را به طور کامل بر روی لایه کپی کنید یا می توانید آن را با ابزار Transform کوچکتر کنید. اگر این کار را انجام دادید، ابزار eyedropper tool (I) را انتخاب کنید و بر روی قسمت رنگی لوگو کلیک کنید. رنگ پس زمینه خود را به پیش زمینه تغییر دهید و رنگ دیگری که مطابق با لوگوی شماست را انتخاب کنید.

اگر همه چیز درست پیش رفته باشد، باید چیزی شبیه به عکس زیر داشته باشید.

ابزار Define Pattern

ابزار Define Pattern

  1. روی File> New کلیک کنید و 3 پیکسل عرض و 3 پیکسل ارتفاع را انتخاب کنید. محتوای پس زمینه آن را روی شفاف تنظیم کنید. لایه را با ابزار Zoomtool بزرگ نمایی کنید و از Pencil استفاده کنید و3 مربع درست مثل تصویر زیر ایجاد کنید.

بر روی Edit کلیک کنید و Define Pattern را انتخاب کنید، برای الگوی خود یک نام بنویسید و روی Ok کلیک کنید.

 ابزار Paintbucket

ابزار Paintbucket

  1. یک لایه جدید ایجاد کنید و ابزار Paintbucket را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید الگویی که ساخته اید را انتخاب کنید. لایه را پر کنید. در نتیجه شما باید یک الگوی به شکل تصویر زیر داشته باشد.
اضافه کردن متن

اضافه کردن متن

  1. در صورت تمایل متن مورد نظر خود را به نوار کاربری اضافه کنید. نوع ابزار را انتخاب کنید، فونت و اندازه را انتخاب کنید و متن را تایپ کنید.
ذخیره کردن

ذخیره کردن

  1. نوار کاربری خود را ذخیره کنید. پایان !

منبع : نحوه ی ایجاد نوار کاربری در فتوشاپ