By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی ایجاد گیف در Adobe Photoshop Elements

نرم افزار Adobe Photoshop, یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز و OSX طراحی شده است.
این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه در فتوشاپ گیف درست کنید و از جذابیت آن لذت ببرید.

مراحل :

Adobe Photoshop Elements

Adobe Photoshop Elements

  1. Adobe Photoshop Elements را باز کنید و یک فایل جدید ایجاد کنید. اندازه مناسب برای تمرین 300 در 300 پیکسل و 72 dpi است. شما می توانید یک پس زمینه شفاف را انتخاب کنید، زیرا جذابیت کار را افزایش می دهد با این حال مجبور نیستید این کار را انجام دهید.
ایجاد لایه

ایجاد لایه

  1. برای هر فریم انیمیشن باید یک لایه ایجاد کنید. سپس، فریم های خود را طراحی کنید، در هر لایه، می توانید از هر تکنیک ساخت انیمیشنی که می خواهید استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که اولین فریم شما پایین ترین لایه است، آخرین فریم شما لایه ای است که در بالای آن قرار دارد و تمام لایه های بین آنها به ترتیب قرار دارند.
تنظیم VISIBLE

تنظیم VISIBLE

  1. هنگامی که فریم های شما آماده شد، visibility همه ی لایه ها را روی VISIBLE تنظیم کنید. برای این کار گزینه ی ALL را انتخاب کنید. این مرحله مهم است!
گزینه Save

گزینه Save

  1. به قسمت File>Save بروید.

“GIF” باید جز تنظیمات پیش فرض باشد, اما اگر نبود آن را به “GIF” تغییر دهید.

گزینه ی Animate

گزینه ی Animate

  1. گزینه ی “Animate.” را علامت بزنید.
گزینه Preview in

گزینه Preview in

  1. روی گزینه ی “Preview in Default Browser.” کلیک کنید. پنجره ی اینترنت نمایش داده می شود و انیمیشن شما نمایش داده خواهد شد. اگر خوب بود از مرورگر اینترنت خارج شوید و روی گزینه ی “Save.” کلیک کنید.
گزینه Cancel

گزینه Cancel

  1. اگر انیمیشن شما آن طور که دوست دارید به نظر نمی رسد، روی “Cancel” کلیک کنید و تغییرات لازم را در فریم خود انجام دهید.

منبع : نحوه ی ایجاد گیف در Adobe Photoshop Elements