By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی بارگذاری کتاب های پشتیبانی نشده ی eBooks در Nook

Nook نام تجاری کتاب خوان الکتریکی است که در سه ماهه چهارم سال 2009 به بازار عرضه شده است. چیزی که Nook را نسبت به کتاب خوان های الکتریکی دیگر متمایز می کند, ساده بودن و رابط کاربری دوستانه ی آن می باشد. بنابراین اگر از Nook استفاده می کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت. به کمک این دستگاه شما می توانید همه ی کتاب هایی را ک دوست دارید با کمترین حجم در اختیار داشته باشید. با این حال ما قصد داریم نحوه ی استفاده از این دستگاه را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه کتاب های پشتیبانی نشده ی eBooks را در دستگاه Nook بارگذاری کنید.

مراحل :

دانلود Calibre

دانلود Calibre

  1. Calibre را دانلود کنید. شما می توانید از برنامه ی Calibre برای باز کردن فرمت های پشتیبانی نشده در Nook استفاده کنید. Calibre یک برنامه ی رایگان برای انتقال و سامان دهی کتاب های ebook می باشد.

شما می توانید این برنامه را از آدرس http://calibre-ebook.com/; دریافت کنید. روی دکمه ی آبی رنگ “Download Calibre” کلیک کنید. بعد از اینکه دانلود به اتمام رسید, دوبار روی فایل نصبی کلیک کنید تا در کامپیوتر شما دانلود شود.

برنامه Calibre

  1. Calibre را راه اندازی کنید. هنگامی که Calibre نصب شد, روی آیکون آن از صفحه ی دسکتاپ کلیک کنید سپس از گوشه ی سمت چپ صفحه روی دکمه ی “Add Books” کلیک کنید تا کتاب ها به کتابخانه ی Calibre منتقل شوند.

 

گزینه open

  1. به محلی بروید که می خواهید کتاب های الکترونیکی را در آنجا کپی کنید سپس فایل ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب فایل های کتاب مورد نظر، روی ” open” کلیک کنید. اکنون کتاب های الکترونیکی که انتخاب کرده اید به طور خودکار به کتابخانه Calibre اضافه می شود.

درایو Nook

  1. Nook را به کامپیوتر خود وصل کنید. برای انجام این کار، از کابل USB دستگاه Nook استفاده کنید.

منتظر بمانید تا برنامه دستگاه شما را شناسایی کند. هنگامی که شناسایی انجام شد شما دکمه ی  send to device را در منو مشاهده خواهید کرد.

انتخاب کتاب

  1. کتابهایی را که می خواهید از کتابخانه Calibre بارگیری کنید, انتخاب کنید. پس از آن، روی دکمه “send to device” در نوار منو کلیک کنید. Calibre کپی را آغاز می کند و هنگامی که پروسه کامل شود, انیمیشن سمت راست صفحه از حرکت می ایستد.

بعد از اینکه انیمیشن از حرکت ایستاد شما می توانید دستگاه را از کامپیوتر جدا کنید و به مطالعه ی کتاب های eBooks خود بپردازید.

منبع : نحوه ی بارگذاری کتاب های پشتیبانی نشده ی eBooks در Nook