By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی باز کردن فایل های 7z از طریق Unarchiver در مکینتاش

اگر تا به حال با فایلی برخورد داشته اید که پسوند “.7z” دارد، ممکن است به این نتیجه برسید که نمی توانید آن را باز کنید. این فایل ها، به نام “7z” و یا “7-Zip files,” شناخته می شوند، این فایل ها آرشیو یک یا چند فایل در یک پک فشرده هستند. برای استخراج فایل ها از آرشیو، باید یک برنامه خارج ساز از حالت فشرده نصب کنید. این برنامه ها معمولا برای هر سیستم عامل، از جمله iOS و Android، رایگان هستند. در این مقاله قصد داریم به شما نحوه باز کردن فایل های 7z با iZip بر روی تلفن همراه و 7-Zip یا WinZip در ویندوز و Unarchiver در Mac OS X را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مراحل :

App Store

  1. در سیستم مکینتاش App Store را اجرا کنید. برای دسترسی به فایل های داخل آرشیو 7z، به برنامه ای نیاز دارید که بتواند آنها را استخراج کند. Unarchiver یک گزینه محبوب برای سیستم عامل مکینتاش است که می توانید آن را از  App Store  دانلود و نصب کنید.

Unarchiver

  1. “Unarchiver” را در قسمت جستجو در بالای صفحه ی App Store تایپ کنید، سپس برنامه را از نتایج جستجو نمایش داده شده, انتخاب کنید.
نصب برنامه

نصب برنامه

  1. روی «Get»، سپس «Install App» کلیک کنید.

نصب Unarchiver

  1. دستورالعمل های روی صفحه را برای نصب Unarchiver در کامپیوتر خود دنبال کنید.

برنامه Unarchiver

  1. هنگامی که Unarchiver به صورت کامل نصب شد آن را راه اندازی کنید.

لیست File Formats

  1. از لیست “File Formats” گزینه ی ”7-Zip archive” را انتخاب کنید. با این کار برنامه فایل شما را شناسایی می کند.

زبانه Extraction

  1. به زبانه ی “Extraction” بروید.

گزینه Ask for a destination folder

  1. از منوی کشویی گزینه ی “Ask for a destination folder” را انتخاب کنید. این گزینه به شما این امکان را می دهد تا مکانی را برای ذخیره ی فایل های استخراج شده مشخص کنید.

فایل 7z

  1. روی فایل 7z که می خواهید باز شود دوبار کلیک کنید. از شما خواسته خواهد شد تا یک پوشه برای استخراج فایل ها انتخاب کنید.

گزینه Unarchiver

  1. یک پوشه را برای ذخیره محتویات فایل 7z انتخاب کنید، سپس بر روی “Extract” کلیک کنید. Unarchiver اکنون فایل های فشرده را استخراج و آنها را به پوشه ای که انتخاب کرده اید منتقل می کند. هنگامی که نوار پیشرفت پروسه ناپدید می شود، شما قادر به دسترسی به فایل ها خواهید بود.

منبع : نحوه ی باز کردن فایل های 7z از طریق Unarchiver در مکینتاش