By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی قفل گشایی یک فایل PDF رمز دار با استفاده از Soda PDF

 

فایل های PDF برای حفظ فرمت اصلی یک سند بسیار عالی هستند، و می توانند از امنیت بالایی برخوردار باشند به این صورت که شما می توانید برای فایل خود رمز تعیین کنید تا هر کسی که به این فایل دسترسی پیدا کرد, نتواند به محتوای آن دسترسی پیدا کند. نوع فایل  PDF قفل شده وجود دارد : user-locked, به این معنا که برای باز کردن فایل نیاز به رمز عبور کاربر اصلی دارید و owner-locked به این معنا که برای کپی پرینت و مدیریت محتوای PDF نیاز به رمز عبور کاربر اصلی دارید. با اینکه قفل گشایی user-locked PDF بدون رمز عبور امکان پذیر نیست شما می توانید owner-locked PDF را در صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید از طریق Google Chrome باز کنید. اگر می خواهید رمز عبور یک فایل PDF را حذف کنید می توانید از Google Chrome کمک بگیرید هم چنین برنامه های Soda PDF یا Adobe Acrobat Pro نیز به شما کمک خواهند کرد. در این مقاله قصد داریم یک آموزش گام به گام و جامع را در اختیار شما قرار دهیم تا با مطالعه ی آن انجام این کار برای شما بسیار ساده شود. با ما همراه باشید.

مراحل :

سایت Soda PDF

  1. Soda PDF را باز کنید. از طریق مرورگر اینترنت خود به آدرس https://www.sodapdf.com/unlock-pdf/ بروید.

CHOICE FILE

  1. روی CHOICE FILE کلیک کنید. این یک دکمه سبز رنگ در سمت راست صفحه قرار دارد. با انجام این کار پنجره ی File Explorer (Windows) یا Finder (Mac) باز می شود.
فایل PDF

فایل PDF

  1. فایل PDF خود را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود، به محلی که در آن PDF شما ذخیره شده است، بروید و سپس یک بار روی آن کلیک کنید.
باز کردن فایل

باز کردن فایل

  1. روی Open کلیک کنید. این گزینه در گوشه پایین سمت راست پنجره قرار دارد. با این کار فایل انتخاب شده ی شما در Soda PDF آپلود خواهد شد.

رمز عبور

  1. رمز عبور کاربر را وارد کنید. در فیلد متنی که ظاهر می شود، رمز عبور مورد استفاده برای باز کردن PDF را تایپ کنید.

اگر رمز عبور کاربر را نمی دانید، نمی توانید PDF را باز کنید.

UNLOCK

UNLOCK

  1. روی UNLOCK کلیک کنید. این دکمه سبز رنگ زیر فیلد متنی رمز عبور قرار دارد. Soda PDF رمز فایل PDF را حذف خواهد کرد.

VIEW & DOWNLOAD IN BROWSER

  1. روی VIEW & DOWNLOAD IN BROWSER کلیک کنید. این گزینه در سمت راست صفحه قرار دارد. با این کار فایل بدون رمز PDF در کامپیوتر شما دانلود می شود و شما می توانید بدون وارد کردن رمز آن را باز کنید.

بسته به تنظیمات مرورگر شما ممکن است لازم باشد مکان ذخیره را انتخاب کنید یا قبل از بارگیری PDF آن را تایید کنید.

منبع : نحوه ی قفل گشایی یک فایل PDF رمز دار با استفاده از Soda PDF