By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی مطالعه کردن کتاب ها در Nook

Nook نام تجاری کتاب خوان الکتریکی است که در سه ماهه چهارم سال 2009 به بازار عرضه شده است. چیزی که Nook را نسبت به کتاب خوان های الکتریکی دیگر متمایز می کند, ساده بودن و رابط کاربری دوستانه ی آن می باشد. بنابراین اگر از Nook استفاده می کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت. با این حال ما قصد داریم نحوه ی استفاده از این دستگاه را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم. اگر هر گونه مشکلی در استفاده از این دستگاه دارید مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

مراحل :

قفل Nook

  1. قفل Nook را باز کنید. دکمه ی “n” را فشار دهید تا صفحه فعال شود. سپس انگشت خود را روی صفحه بکشید تا قفل صفحه باز شود. صفحه ی اصلی نمایش داده می شود.

Library

  1. به کتابخانه بروید. دکمه ی “n” را فشار دهید و از منویی که مشاهده می کنید “Library” را انتخاب کنید. لیست کتاب هایی که ذخیره کرده اید نمایش داده می شود.

لیست کتاب ها

  1. یک کتاب را باز کنید. برای دیدن لیست کامل کتاب های موجود در کتابخانه، به بالا یا پایین صفحه بروید. هنگامی که کتاب مورد نظر خود را پیدا کردید روی آن ضربه بزنید.

  1. صفحات را عوض کنید. برای عوض کردن صفحات کتاب به راحتی به سمت چپ یا راست ضربه بزنید. شما همچنین می توانید از دکمه “Previous” و “Next” نیز استفاده کنید.

در پایین صفحه، شماره صفحه فعلی کتاب را مشاهده خواهید کرد.

  1. به یک صفحه ی مشخص بروید. برای اینکه لازم نباشد هر صفحه را یکی یکی رد کنید تا به صفحه ی دلخواه خود برسید, شماره ی صفحه ی مورد نظر خود را در بالای صفحه وارد کنید سپس روی Go To ضربه بزنید.

علامت گذاری صفحه

  1. یک صفحه از کتاب را علامت بزنید. اگر می خواهید صفحه ای را که مطالعه کردید بعدا فراموش نکنید می توانید آن صفحه را علامت بزنید. با این کار کمی از کلمات یک صفحه را انتخاب کنید سپس “Bookmark” را انتخاب کنید. هنگامی که مجددا کتاب را باز کردید از همین قسمت باز خواهد شد.

  1. اگر جمله ای از کتاب مهم است و می خواهید آن را علامت گذاری کنید که در صورت لزوم بعدا آن را مجددا بخوانید, یک جمله را مشخص کنید سپس انگشت خود را روی آن نگه دارید. منویی را مشاهده خواهید کرد. از این منو گزینه ی “Highlight” را انتخاب کنید.

اضافه کردن یادداشت

  1. یادداشت تهیه کنید. اگر می خواهید در مورد یک جمله یادداشت تهیه کنید, مانند مراحل بالا یک کلمه را انتخاب کنید سپس انگشت خود را روی آن نگه دارید. منویی را مشاهده خواهید کرد. از این منو گزینه ی “Add Note” را انتخاب کنید. یک فیلد متنی برای شما باز می شود و می توانید متن مورد نظر خود را یادداشت کنید.

بعد از اینکه کار به اتمام رسید روی “Done” ضربه بزنید.

دکمه ی n

  1. به صفحه ی اصلی برگردید. دکمه ی “n” را فشار دهید سپس روی “Home” ضربه بزنید تا به منوی اصلی برگردید.

منبع : نحوه ی مطالعه کردن کتاب ها در Nook