By | دسامبر 27, 2017

 

نحوه ی کشیدن یک حلقه ی نقره ای در Adobe Photoshop 7.0

نرم افزار Adobe Photoshop, یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز و OSX طراحی شده است.
این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه در Adobe Photoshop 7.0 یک حلقه ی نقره ای ترسیم کنید. با ما همراه باشید.

مراحل :

ایجاد فایل

ایجاد فایل

  1. روی “File / New” (shortcut “Ctrl + N”) کلیک کنید و ابعاد دلخواه خود را انتخاب کنید. بهتر است عکس مربع باشد. برای این مثال ما سایز 800×800 پیکسل را انتخاب کرده ایم. رزولوشن را روی 72 پیکسل در هر اینچ تنظیم کنید و از زیر قسمت “Contents” گزینه ی “White” را انتخاب کنید.
گزینه Assorted Brushes

گزینه Assorted Brushes

  1. ابزار Brush (shortcut “B” ) را انتخاب کنید. با کلیک روی آیکون فلش در سمت راست شکل و اندازه ی قلمو ، منوی کشویی را باز کنید. روی فلش در گوشه سمت راست منو کلیک کرده و “Load Brushes” را انتخاب کنید. گزینه ی “Assorted Brushes” را انتخاب کنید سپس روی “Load” کلیک کنید.
دایره

دایره

  1. دایره شماره 59 را انتخاب کنید. قطر آن را با توجه به اندازه تصویر افزایش دهید. در اینجا قطر قلمو 700 پیکسل خواهد بود. Opacity و Flow قلمو را روی 100٪ تنظیم کنید. رنگ مشکی را به عنوان پس زمینه خود و رنگ سفید را برای قلمو انتخاب کنید (این رنگ پیش فرض در PS7 می باشد).
دایره ضخیم

دایره ضخیم

  1. اکنون صفحه به رنگ مشکی تغییر کرده است. برای ایجاد یک دایره ی ضخیم قلمو را در محل مشخص قرار دهید و 5 بار کلیک کنید.
ایجاد رنگ خاکستری

ایجاد رنگ خاکستری

  1. یک بار کلیک کنید. در محلی که رنگ سفید به مشکی برخورد می کند رنگ خاکستری ایجاد می شود. مجددا کلیک کنید تا رنگ آن روشن تر شود با این کار ظاهر نقره ای خواهد داشت.
حالت دندانه

حالت دندانه

  1. با پنج کلیک اولی که انجام می دهید گوشه ی حلقه حالت دندانه دندانه می شود. برای پاک کردن آن از ابزار Eraser Tool (shortcut “E”) استفاده کنید.

 

  1. این مرحله اختیاری است. اگر می خواهید می توانید از دیگر ابزار های فتوشاپ از جمله brush, gradient, clone stamp, pattern stamp برای طراحی انگشتر خود استفاده کنید.

منبع : نحوه ی کشیدن یک حلقه ی نقره ای در Adobe Photoshop 7.0