By | دسامبر 27, 2017

خصوصیات و ویژگی نیمکره های مغز

 

 

ویژگی های نیمکره های مغز

ویژگی های نیمکره های مغز

باید در ابتدا بدانید که نیمکره سمت چپ بدن اعمال مربوط به قسمت راست بدن را انجام می دهد.

اگر این نیمکره کار خود را درست انجام ندهد سمت راست بدن فلج خواهد شد.

ویژگی های مثبت افرادی که دارای نیمکره ی چپ فعال هستند:
این نیمکره جایگاه ریاضیات و فلسفه است و کسانی که نیمکره سمت چپ فعالی دارند عاشق ریاضیات می باشند و حل مسائل ریاضی را خیلی دوست دارند.
افرادی که نیمکره چپ فعالی دارند عاشق نظم و انظباط هستند و همه چیز را در جای خود قرار داده و این نظم را در ظاهرشان می توان کاملا مشاهده کرد.
نیمکره سمت چپ جایگاه منطق و تجزیه و تحلیل می باشد.اصولا افرادی که نیمکره سمت چپ غالبی دارند اهل بحث و گفتگو می باشند و به راحتی چیزی را قبول نمی کنند و در هنگام خرید خیلی تجزیه و تحلیل می کنند این تحلیل در ارتباطاتشان با افراد دیگر هم کاملا مشخص می باشد.

افرادی که نیمکره سمت چپ فعالی دارند خیلی خوب اعداد را حفظ می کنند و توانایی بسیار زیادی برای شماره حفظ کردن دارند.
ویژگی های مردانه بیشتر در نیمکره سمت چپ می باشد پس می توان نتیجه گرفت آقایان از نیمکره سمت چپ مغز خود بیشتر استفاده می کنند و خانم ها از نیمکره سمت راست.
افراد نابغه مانند فلاسفه و ریاضیدانان بیشتر از نیمکره سمت چپشان استفاده می کنند.
اگر به کسانی که دارای نیمکره سمت چپ فعال هستند توجه کنید می بینید که طبقه بندی و دسته بندی تجهیزات را در اولویت کار ها قرار دارد.
در صورتی که نیمکره سمت چپ فعالی داشته باشید مطمئنا از قدرت بیان فوق العاده ای برخوردار هستید ولی قادر به استفاده از تصاویر و تخیل نیستید.
از آنها می توانیم در سخنرانی استفاده کنیم چون از کلمه های زیبا برای متقاعد کردن کردن افراد استفاده می کنند.
ویژگی های منفی افرادی که دارای نیمکره ی چپ فعال هستند:
این افراد با تنوع مخالف هستند برعکس افرادی که نیمکره سمت راست قوی دارند.
کسانی که دارای نیمکره سمت چپ فعالی هستند بسیار عجول هستند و دارای صبر بسیار کمی هستند.
افرادی که از نیمکره سمت چپ خود استفاده می کنند اهل خلاقیت خاصی نیستند و برای حل مشکلاتشان راه حل های زیادی ندارند و این مسئله از نقاط ضعف آنها می باشد.

نتیجه
ویژگی نیمکره های مغز در کنار هم کامل خواهد شد.افراد موفق از هر دو نیم کره ی مغز با هم استفاده می کردند و در واقع یک ارتباط موثر بین این دو نیمکره ایجاد کرده بودند.با این کار می توانیم تمرکز حواس خود را بالا ببریم و در حقیقت این یکی از راه های افزایش تمرکز است.

نیم کره ی چپ جایگاه منطق و استدلال است.افرادی که نیم کره ی چپ فعال دارند مدیریت زمان خوبی دارند و از ایده های نو و ایده های خلا قانه کمتر استفاده می کنند چرا که این ایده های ناب مربوط به نیم کره ی چپ است و این افراد تنوع را دوست ندارند.این افراد فن بیان خوبی دارند و سخن رانان بهتری می شود.

منبع:ویژگی های نیمکره های مغز

ویژگی های نیمکره های مغز