By | دسامبر 27, 2017

 

چگونه به کسی بفهمانیم که به او اهمیت می دهیم ؟ ( ارتباط مثبت )

 

حداقل یک بار در زندگی ممکن است برای شما پیش بیاید که کسی به شما نیاز پیدا کند. ممکن است این افراد تجربه ی سختی را در گذشته داشته باشند به عنوان مثال ممکن است فردی که دوست داشته اند را از دست داده باشند. اهمیتی ندارد که دلیل اصلی ناراحتی و غم این افراد چیست، شما در این موقعیت ها باید به خوبی نشان دهید که فرد مناسبی برای درد دل کردن, تکیه کردن و راهنمایی او هستید. باید به راحتی بتوانید به او ثابت کنید که به او اهمیت می دهید. در این مقاله چند راه کار به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به چنین افرادی ثابت کنید که به آنها اهمیت می دهید. با ما همراه باشید .

مراحل :

 

  1. به طور منظم احوال خانواده و دوستان خود را جویا شوید. اگر هر روز نمی توانید به دیدن هم بروید و یکدیگر را حضوری ببینید، با یک پیام از طریق رسانه های اجتماعی یا ایمیل حال دوستان و خانواده ی خود را بپرسید. عزیزان شما از توجه شما به آنها قدردانی خواهند کرد و این کار شما برای آنها با ارزش خواهد بود.

ارتباط برقرار کردن

  1. احوال عزیزان خود را از دیگران بپرسید و هر روز از حال آنها با خبر شوید. فقط نپرسید ” چه خبر؟” این افراد باید اطمینان حاصل کنند که شما واقعا می خواهید از حال عزیزان خود با خبر شوید. اگر در پرسش خود جدی نباشید آنها نیز پاسخ درستی به شما نخواهند داد. اگر کسی به شما می گوید که روز خوبی داشته است ، به او بگویید که برای او خوشحال هستید. اگر روز بدی داشته ، پیشنهاد می کنم کمی او را آرام کنید.

خودتان را در این وضعیت تصور کنید: روز بدی دارید و کسی از شما می پرسد که روز گذشته چه طور بوده است. سپس شما به او توضیح می دهید که چه اتفاق بدی افتاده است و او شما را در آغوش می گیرد. با این کار احتمالا بهتر خواهید شد؛ بنابراین شما می توانید همین کار را برای دوست خود نیز انجام دهید.

به گفته ی Allen Wagner, MFTALLEN WAGNER, MFT

روانشناس خانواده

اجازه دهید فرد بداند که شما به او فکر می کنید. Allen Wagner، روانشناس خانواده ، می گوید: ” اگر می خواهید کسی متوجه شود که شما به او اهمیت می دهید، خاطره یا چیزی را پیدا کنید که در یک دوره ی زمانی با هم داشته اید، و به آنها بفهمانید که به این خاطره فکر می کنید. به عنوان مثال، ممکن است با هم به یک رستوران رفته باشید و غذای خوشمزه ای خورده باشید ، سپس می توانید چنین متنی را برای این شخص بفرستید، ” سلام، همین الان از رو به روی رستورانی که با هم غذا خوردیم عبور کردم و به یاد تو افتادم، فقط می خواستم بگویم که خیلی دوستت دارم.”

کمک کردن

  1. به دیگران پیشنهاد کمک بدهید. همه در زمان های مختلفی به کمک نیاز دارند. اگر کسی بار سنگینی به همراه داشته باشد، می توانید به او پیشنهاد بدهید که می توانید بار را برای او حمل کنید. اگر کسی که دوستش دارید دچار افسردگی یا اضطراب است می توانید احساسات شخص را تأیید کنید و با او طوری رفتار کنید که با شما احساس راحتی داشته باشد. کمک به مردم بدون شک روابط را تقویت می کند و یک کار شناخته شده در تقویت کردن روحیه شماست.

 

  1. تلاش کنید به ملاقات عزیزانتان بروید. آنها را به مهمانی دعوت کنید، از آنها بپرسید که آیا علاقه مند به این دید و بازدید ها هستند یا خیر. هر زمان که می توانید سفر کنید و به دیدن خانواده خود بروید. یکی از کار هایی که به نزدیک شدن رابطه ها کمک می کند، دید و بازدید های منظم است. سعی کنید هیچوقت این کار را پشت گوش نیاندازید.

منبع : چگونه به کسی بفهمانیم که به او اهمیت می دهیم ؟ ( ارتباط مثبت )