By | دسامبر 27, 2017

 

چگونه در فتوشاپ سایز عکس را تغییر دهیم تا برای چاپ مناسب باشد

 

نرم افزار Adobe Photoshop, یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز و OSX طراحی شده است.
این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه عکس را در فتوشاپ برای چاپ آماده کنید.

مراحل :

انتخاب عکس ها

انتخاب عکس ها

  1. ابتدا همه ی عکس های خود را بررسی کنید و 5 تا از بهترین عکس ها را انتخاب کنید. برخی از عکس هایی که از نزدیک گرفته می شوند مانند عکس در یک روز آفتابی, عکس از شعله های آتش, عکس از ساختمان در حال سوختن یا عکس از آتش نشانی که از شعله های آتش فرار می کند, ممکن است به قدر کافی شفافیت نداشته باشد یا بیش از حد تاریک باشد. در چنین مواقعی بهتر است عکس را برش دهید.
Adobe Photoshop

Adobe Photoshop

  1. Adobe Photoshop و عکس های انتخاب شده ی خود را باز کنید.
گزینه File Info

گزینه File Info

  1. اطلاعات تصاویر را فراهم کنید. گزینه های File > File Info را انتخاب کنید. در پنجره ای که مشاهده می کنید, نام خود را در قسمت “Author” وارد کنید. یک توضیح مختصر در قسمت “Caption” بدهید به عنوان مثال می توانید بنویسید که عکس از کجا گرفته شده است, اگر در عکس زیاد واضح نیست می توانید بنویسید که از چه اتفاقی عکس گرفته شده است و هم چنین نام افراد داخل عکس را می توانید بنویسید.
گزینه  Image size

گزینه Image size

  1. سایز تصویر را تنظیم کنید. از منوی بالای صفحه عکس ها را انتخاب کنید. در منوی کشویی روی Image size کلیک کنید. در قسمت “Documents” طول و عرض را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ عددی از 10 اینچ ( 25.4 سانتی متر ) بیشتر نیست. سپس رزولوشن را به 200 تغییر دهید.
گزینه CMYK

گزینه CMYK

  1. حالت تصویر را به CMYK تغییر دهید. در منوی Images ماوس را روی Mode نگه دارید و از منویی که مشاهده می کنید گزینه ی CMYK را انتخاب کنید. با این کار رنگ کمی تغییر می کند.

ذخیره کردن

  1. بعد از اعمال تغییرات لازم, بهتر است عکس را با فرمت .PNG یا .JPEG در پوشه ای با نام “art” ذخیره کنید. بعد از کلیک کردن روی گزینه های File > Save As به پوشه ی Art بروید. به دنبال منوی کشویی فرمت فایل باشید و آن را به .PNG یا .JPEG تغییر دهید. عکس خود را با نام اصلی و یک پسوند ذخیره کنید تا به راحتی بتوانید تشخیص دهید که چه عکسی است. به عنوان مثال عکس شما DSC_001.JPG or DSC_001.CRW (Canon RAW) یا DSC_001.NEF (Nikon RAW) نام دارد و بعد از ویرایش نام آن به شکل DSC_001_PrintEdit.JPG یا DSC_001_PrintEdit.PNG ذخیره می شود. اگر همان پوشه ای را انتخاب کردید که فایل قبلی نیز در آن وجود داشت اطمینان حاصل کنید که فایل جدید روی فایل اصلی ذخیره نشود. اکنون می توانید دکمه ی “Save.” را فشار دهید.

منبع : چگونه در فتوشاپ سایز عکس را تغییر دهیم تا برای چاپ مناسب باشد