By | دسامبر 27, 2017

 

چگونه یک تراریوم ارزان قیمت درست کنیم ؟ ( اضافه کردن گیاهان )

درست کردن تراریوم آسان و در صورت تمایل شما می تواند ارزان باشد. اگر یک ظرف شیشه ای تمیز, سنگ ریزه , زغال, خاک باغچه و تعدادی گیاه کوچک دارید می توانید به راحتی یک تراریوم کوچک درست کنید. با درست کردن یک تراریوم زیبا شما می توانید همه ی زیبایی های گل های کوچک خود را در کنار هم داشته باشید و زندگی همه ی آنها با هم را تماشا کنید و از رشد آنها لذت ببرید. این تراریوم برای زیبا کردن منزل شما بسیار نقش فوق العاده ای دارد! تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. پیشنهاد می کنم حتما این کار ساده را انجام دهید و به زیبایی منزل خود بیافزایید. با ما همراه باشید.

مراحل :

انتخاب گیاه

  1. گیاهان ارزان و جذاب را انتخاب کنید. شما می توانید تقریبا هر چیزی را در تراریوم خود بکارید، اما باید بررسی کنید که گیاه مورد نظر شما بیش از حد رشد نخواهد کرد. توت فرنگی وحشی، بنفشه، سرخس کوچک و گیاهان دیگر که در سایه به خوبی رشد می کنند گزینه ی مناسبی هستند.

اگر می خواهید روی تراریوم را ببندید ، می توانید گیاهانی را انتخاب کنید که به خوبی در محیط مرطوب یا گرم و مرطوب رشد می کنند مانند سرخس، خزه، و ارکیده.

شما باید گیاهانی را انتخاب کنید که مناسب شرایط آب و هوایی تراریوم باشد.

  1. تصمیم بگیرید که کجا می خواهید گیاهان خود را قرار دهید. در خاک، علامت جایی که می خواهید هر یک از گیاهان را قرار دهید, مشخص کنید. سپس، به آرامی گیاهی را که قصد دارید در تراریوم از آن استفاده کنید, بکارید.

اطمینان حاصل کنید که فضایی بین گیاهان در نظر گرفته اید تا بتوانند به اندازه کافی رشد کنند.

  1. به آرامی گیاهان را از ظرفشان خارج کنید. گیاهان را از گلدان اصلی خود خارج کنید. سعی کنید تا آنجا که ممکن است به ریشه ی گیاه آسیب نرسانید. مراقب باشید که ضربه ای به ریشه ی گیاهان وارد نشود.
  1. هر گیاه را در یک سوراخ قرار دهید. ریشه ها را با خاک بپوشانید.

باید اطمینان حاصل کنید که گیاه سر جای خود ثابت قرار گرفته و ریشه ی آن کاملا با خاک پوشانده شده است.

منبع : چگونه یک تراریوم ارزان قیمت درست کنیم ؟