By | ژوئن 15, 2020
ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا بر روحیه ملی گرایی خود تاکید دارد.

طرفداری – دونالد ترامپ تهدید کرده است که اگر بازیکنان فوتبال و فوتبال آمریکایی قبل از مسابقات به سرود ملی آمریکا احترام نگذارند، این دو ورزش را تحریم خواهد کرد.

به گزارش اسکای، در روز پنجشنبه فدراسیون فوتبال آمریکا تصمیم گرفت جریمه خود برای زانو زدن بازیکنان هنگام پخش سرود تیم ملی را لغو کند. مت گاتز، نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در مخالفت با این تصمیم در توییتی نوشت: «ترجیح می دهم آمریکا تیم ملی فوتبال نداشته باشد تا این که تیم فوتبالی داشته باشد که به احترام سرود ملی نمی ایستد. اگر به احترام این سرود نمی ایستید، نباید تحت پرچم ما و برای تیم ملی ما بازی کنید.»

ترامپ روز شنبه این توییت را بازنشر کرد و خودش هم در این باره نوشت: «دیگر (مسابقات فوتبال را) تماشا نمی کنم. ظاهرا فوتبال آمریکایی هم در آن مسیر حرکت می کند ولی من کارشان را تماشا نخواهم کرد!»

زانو زدن هنگام پخش سرود ملی از کجا آغاز شد؟
محرومیت ناشی از زانو زدن هنگام پخش سرود ملی برای اولین بار زمانی وضع شد که مگان راپینو (بازیکن تیم ملی فوتبال زنان آمریکا) در سال ۲۰۱۶ به احترام کوارتربک NFL یعنی کالین کاپرنیک زانو زد. آن اتفاق انتقادات تند ترامپ و سایرین را در برداشت که مدعی بودند این یک بی احترامی نسبت به آمریکا و پرچمش محسوب می شود. ترامپ در اوایل هفته جاری با راجر گودل، عضویت هیئت مدیره NFL هم درگیر شد؛ گودل گفته بود NFL بازیکنانش را به بیان حقایق و شرکت در اعتراضات پس از مرگ جورج فلوید تشویق می کند. NFL هم قانون خود برای جریمه کردن بازیکنان برای زانو زدن را لغو کرده است.