اخراج بازیکن لس‌آنجلس گلکسی به خاطر اقدام نژادپرستانه همسرش

By | ژوئن 15, 2020

اخراج بازیکن لس‌آنجلس گلکسی به خاطر اقدام نژادپرستانه همسرش

بازیکن تیم فوتبال لس‌آنجلس گلسی آمریکا، چوب اظهارات نسنجیده و نژادپرستانه همسرش را خورد و اخراج شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پست جنجالی و نژادپرستانه‌ای که همسر الکساندر کاتای، هافبک تیم فوتبال لس آنجلس گلکسی در بحبوحه تظاهرات و اعتراض‌های گسترده مردم آمریکا پس از قتل جورج فلوید – شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس آمریکا – در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، منجر به اخراج این بازیکن صرب شد.

درست در برهه‌ای که مردم آمریکا یکپارچه خشم خود از رفتار نژادپرستانه پلیس مینه‌سوتا را ابراز می‌کردند، تیا کاتای، پستی با مضمون نژادپرستی و خشونت در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که به شدت همسرش را به دردسر انداخت.

با وجود عذرخواهی الکساندر کاتای بابت این اتفاق، او توبیخ و روز گذشته (جمعه) به دفتر باشگاه احضار شد تا حکم اخراجش را دریافت کند. این اتفاق در حالی رخ داد که کاتای از زمان پیوستن به لس آنجلس گلکسی تنها 2 بازی برای این تیم آمریکایی انجام داده بود.

اعتراضات به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا در تمامی 50 ایالت آمریکا و حتی دیگر کشورهای جهان هم رخ داده و در آن معترضان خواستار پایان رفتارهای تبعیض‌آمیز و خشونت پلیس شده‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، همسر هافبک صرب لس‌آنجلس گلکسی، ضمن ابراز نارضایتی از تظاهرات و اعتراضات صورت گرفته خواهان کشتن معترضان شد و آنها را «گله‌ای چِندش» توصیف کرد.

بلافاصله پس از انتشار این پست باشگاه لس‌آنجلس گلکسی واکنش نشان داد و خواهان حذف آن شد. کاتای نیز با محکوم کردن رفتار نژادپرستانه همسرش گفت: «دیدگاه او با من مشترک نیست و چنین چیزهایی در خانواده ما جایی ندارد.» او اما مسئولیت کامل رفتار همسرش را برعهده گرفت و نتیجه آن هم اخراجش از گلکسی شد.

کاتای ماه سپتامبر سال گذشته از تیم شیکاگو فایر به لس‌آنجلس گلکسی پیوست برای این تیم تنها 2 بازی انجام داده بود.

Publisho Theme | Powered by Wordpress